Hedeflerimiz 2023

      2023 HEDEFLERİMİZ

2005 yılından bu güne mücadele ettiğimiz web sayfa yazılımı, alt yapı yazılımı ve sosyal medya yönetimi projelerimiz bizi iş tutkusu ile hayata bağlıyor. Web sayfanın yanı sıra tarım alanındaki gelişmeler için de yatırımlarımızın olanca hızla devam ettiğini söylemek bizi ayrıca mutlu ediyor. 

Zorlu yılların üstesinden gelmek için bizler de her işçi gibi, her işletme gibi ve evine ekmek götüren her insan gibi olanca gücümüzle mücadele ediyoruz. Bu yılın ekonomik şartları oldukça ağır ve ülkemizin içinde bulunduğu mali bunalım bizi hem tarım hem de web sayfa yazılım alanlarında oldukça özveride bulunmaya itiyor.

Tüm zorluklara rağmen hayal kurmaktan ve hayallerimizi gerçekleştirme mücadelemizden vazgeçmeden şirketimizin bölgemize ve ülkemize değer sağlaması için olanca gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. 
Daha güzel yarınları daha pozitif cümlelerle anlatacağımız güzel bir 2023 yılı geçirmeyi gönülden diliyorum.

Şirketimiz web sitesi, sosyal medya, yazılım ve tarım alanında sizler için üretmeye devam edecek. Olanca sevgimle hepinizi kucaklıyorum.


Ergin ARSLAN      2022 HEDEFLERİMİZ

    Geride bıraktığımız 3 yıllık çalışma zamanını dolu dolu geçirdiğimizi farkettik, hedeflerimizi tüm zorluklara rağmen gerçekleştirdiğimizi görmek mutluluk verici ve bu yolda ilerleme konusundaki kararlılığımız hala ilk günkü gibi taze.

Dünya 2021 yılı son çeyreğinde Covid19 salgınının ekonomik boyutu ile de mücadele içerisine girdi. Yönetimlerin çaresiz kaldığı, gıda ve enerji talepler düzensizleşti, ticaret bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de durma noktasına geldi.
İnsanlar temel ihtiyaç malzemelerine bile erişimlerde sıkıntılarla boğuştu. Gerçek dünyanın sanal dünya ile iç içe girdiği bu noktada yazılım anlamında yapılan atılımları yakından takip etmek, bir yandan para ile uğraşmak gerçekten zordu.

Zordu ama güzeldi...
Yaşamak tüm zorluklara rağmen çok güzel.

Gelecekteki çocuklarıma ve tüm çocuklara daha güzel, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için mücadelemi TARIM ve YAZILIM alanında sürdürmeye devam edeceğim.

Zarlar atıldı ve gerçekleşmesi kaçınılmaz olaylar bizler için çoktan başladı.

Zamanın momentumuna olan inancımız daha güçlü.

Bizler de öyle...

Sağlıklı bir ömür dileklerimle.

Ergin ARSLAN2021 HEDEFLERİMİZ NELERDİ?

                2020 Yılını hedeflerken ara yazılımlar ve tarıma yönelmeyi hayal ederek işe başlamıştık. 2020 yılının ekonomik sıkıntıları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm ticari yaşamda derinden hissedildi.

Salgının ülkemizde ağır seyrettiği bu günlerde firmaların dijital kanallardan satış yapması bizi nedense heyecanlandırmadı. Büyük bir dijital dönüşüm beklemiyoruz. Dijitalde yer almak birçok firmada nesil değişikliğine dayalı (Ne yazık ki!). Ülkemizde yine büyük market zincirleri küçük esnafın belini bükerek bedeni işgal eden bir kanser hücresi gibi çoğalacak. Bu durum diğer sektörlerde de farklı değil. Umarım 2021 yılında bu öngörümüz konusunda yanıldığımızı görürüz. Bu yanılgı bizi çok mutlu edecek.

Üretimin içinde yer alan küçük ölçekli firmalardan biri olarak daha samimi ve gerçekten yaptığı her işin arkasında ARSLAN gibi duran firmalardan biri olarak ticari hayatımızı sürdüreceğiz. Dahası da var, Hayalini kurduğumuz tarımsal üretimi büyüttük. Tarlalarımıza ektiğimiz her tohumun filizlendiğini ve sofranıza kadar geldiğini düşündükçe mutlu oluyor ve hayata dair amacımızı bulduğumuz için bizi mutlu ediyor.

Devletin okullarında edindiğimiz becerileri geliştirerek sizlere hizmet olarak geri döndürmek, bu vatanda bize verilen emeğin karşılığını vermek demek.

Hayal kurmaktan ve gerçekleştirmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.


2020 Hedeflerimiz Nelerdi?


                
2019 Yılının başında kendimize belirlediğimiz 3 hedeften 2 tanesini gerçekleştirdik. Esnafı rehber sistemlerimiz ile dijitale aldık, robotik alanında atölyemizi kurduk ve çalışma arkadaşlarımızdan biri eğitim kurumlarında çocuklara bu becerileri her gün aktarıyor. Bölgesel pazarlama ağını müşterilerimize verdiğimiz tanıtım destekleri ile işletmelerimize bıraktık.

            Her koşulda değişen dünyamız bu yıl savaşlar, afetler ve salgınlarla boğuşuyor, hal böyle olunca öncelikle sağlık diye söze başlıyoruz. 2019 yılının ortalarında hiç planlamasakta devlet kurumları ile yazılım anlamında çözüm ortaklığımız başladı ve bu yönde ekibimizle keyifli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

            Değişen ekonomik ve sosyal dünya düzeni ve ülkemiz ele alınınca, yazılım anlamındaki tecrübelerimizi, insan hayatını kolaylaştıran, onlara hayatın içinde daha fazla zaman sunan ara yazılımlar üretmeye adadık. Bu konuda her zaman bayrağın bir bölümünü tutan ve en önde yürüyen firma olacağız.

            Diğer yandan bilgi birikimimizi akıllı tarım uygulamaları konusuna yönelerek kullanmayı hedefliyoruz. Bu yıl kendi topraklarımızda yapacağımız pilot uygulamaları, analizleri ve öngörüleri 2021 yılı için derleyip, akıllı tarım uygulamaları geliştirme ve bizzat toprağın, üretimin içinde yer almaya kafayı taktık 
J

           

            Her ne kadar ileriyi düşünerek planlar yapıyor olsak ta, doğa bize nerede durmamız gerektiğini her zaman öğretiyor. Hep iyinin, bilginin, bilimin ve insanlığın yanında olacağız. Bu günün çocuklarına umut aşılamaktan, işletmelerimiz ile birlikte hayal kurmaktan  ve onlara hayatın içinde daha fazla zaman kazandırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz! Elimiz her zaman taşın altında olacak! 

 

 

2019 HEDEFLERİMİZ NELERDİ?

ESNAFIN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ

#EsnafDijital Projesi ile bölgemizde oda ve borsalara kayıtlı tüm esnafın dijital dünyadaki vitrinlerini oluşturup, her birini değerli birer marka haline gettirmeyi hedefliyoruz.

 

 
ROBOTİK KODLAMA ALANI

Gelişen çağ ile birlikte akıllı uygulamalar ardunio ile evlerimize kadar girdi. Robotik kodlamanın gelecek adına önemini çok iyi değerlendiriyoruz. Robotik kodlama eğitim aşamasındayız, öğretici konumuna geçmeyi hedeflediğimiz 2019 yılı ilk çeyreğinde eğitim vermeye başlayacağız. Eğitim temelini çocuklar ile başlatacağız.

 

BÖLGESEL PAZARLAMA VE SATIŞ AĞI


2019 2. çeyreğinde uygulamayı planladığımız yerel satış sisteminde hedefimiz, sokak ve caddelerde yaşanan indirim ve satış ağını mobil ve pc ortamlarına taşımak. Online mağaza yönetimi ve yerel satış ağı ile karmaşadan uzak, yerel reklamlarla desteklenen bir satış. Proje temeli mini bir "SAHİBİNDEN" uygulamasıdır.