E-TİCARET NEDİR? NASIL OLMALIDIR.

ONLİNE MAĞAZA PROJESİ

E –Ticaret sistemi Ürün vitrini, Pazarlama stratejileri, Seo ve Google Araçları, Ödeme alma Araçları, Web sayfa yazılımı, sunucu ve e-posta hizmetleri kısmından oluşmaktadır.

              

Ürün vitrini; E-ticaret sitesinin giriş sayfasıdır. Kullanıcı girdiği anda ihtiyaç hissedeceği ürün vitrini ile karşılaşır. Bu kısım Photoshop, corel vb. araçlar kullanılarak ürün resmi ile derlenmiş afiş görselleri içerir. Kampanya satış cümleleri de bu kısımda kullanıcıya sunulur.

Pazarlama Stratejileri; Giriş sayfası ve ürün içerisindeki fiyat-kalite oranını temsil eder. Tüketiciye sunulacak ürün ile ilgili “neden bizi tercih edeceği” kısmı burada oluşturuyoruz. E-ticaret sisteminde sattığımız ürün bir ihtiyacı karşılayacak ve ekonomik olmanın yanında diğer kalite kriterlerini de karşılayacak.

Seo ve Google Araçları; Ürünlerin Google üzerinde bulunabilirliği bu kısımda ele alınır. E-ticaret sistemine ürün ekleyen çalışan eklediği her ürün için o ürünün açıklayıcı (benzersiz) yazısını, Google aramaya göre cevap veren meta(kısa açıklama 160karakter) yazısını ve ürüne ait renk,boyut gibi özelliklerini belirttiği kısımdır. Kullanıcılar Google da A firması diye arama yapmaz. Kullanıcılar Google üzerinde “Kardeşime İşyeri Hediyesi” veya “Ev Duvar Kağıdı” diye arama yapar. Bu kısımda açıklama yazısı ürünün fiyatından çok daha önemlidir ve ekleyecek olan çalışan bu konuda kısa bir eğitime tutulmalıdır.

Ödeme Alma Araçları; Ürünün kredi kartı ile satışı sonrası ücretinin mağazaya kuruluşlar ile çalışmak gibi seçeneklerimiz aktarılma sürecidir. Bu konuda direk banka ile çalışmak veya İYZİCO gibi aracı mevcut. Bizler bu konuda aracı kuruluş tercih etmenizi ve ürünlerinizin satışına bu oranı yansıtmanızı öneririz.

Web sayfa yazılımı; Global E-Ticaret modernizasyonunu üzerinde barındıran, Güncel teknoloji ve hız ile iyi bir sunucuda bulunan size ait (yıllık ödemesi olmayan) E-Ticaret sistemi yazdığımız ve tasarladığımız uygulamadır.

Sunucu ve E-Posta Hizmetleri;  Web sayfasının aynı anda binlerce kullanıcıya hizmet vereceğini öngörerek sunucu kapasitesi hesaplanmalı ve güçlü sunucu yapısı ile sistem oluşturulmalıdır. Eposta hizmeti de bu sunucu üzerinde olacağı için bu sistemin güçlü ve güvenlikli olması oldukça önemlidir.

E-ticaret projenizin Web Yazılım – Ödeme Araçları Kurulumu – Sunucu Hizmetleri – Pazarlama strateji monitörü – Seo ve Google eğitimleri konularında size hizmet verebiliriz.