Web Tasarım

Keşan merkezde bulunan "Arslan Bilgi Teknolojileri Ltd." Şirketimiz, ülkemizin her bölgesine web sayfa tasarım üretip, yurt dışı da dahil olmak üzere çalışmalar yapmaktadır 
 
 
WEB TASARIM'I BİR SANATÇI EDASIYLA DERLEYİP PROFESYONEL OLARAK ÜRETİYORUZ?

Keşan merkezde bulunan "Arslan Bilgi Teknolojileri Ltd." Şirketimiz, ülkemizin her bölgesine web sayfa tasarım üretip, yurt dışı da dahil olmak üzere çalışmalar yapmaktadır. 

Sadece web tasarım olmamakla birlikte, web sayfa dönüşümleri, işletme dijital dönüşümleri vb. alanlarda da yer almaktadır. 

Dijital dönüşüm nerede ise web tasarım şirketimiz olan Arslanbt.com oradadır. 

Web tasarım nedir sorusuna verilebilecek en kapsamlı cevap şu şekildedir. Web sitesini görsel olarak daha çekici ve kullanımı kolay hale getirmek için web sitesi düzeni sağlamaktır. Kullanıcı ara yüzü ve diğer görsel etkenler gibi estetik faktörlere odaklanan bir web sitesi oluşturma sürecidir.

WEB TASARIMININ UNSULARI NELERDİR?

Web tasarımı belirli ana hatlar çerçevesinde yapılır.

Düzen: Web sitelerinde kullanılacak grafik ve metinlerin belirli bir düzen içinde olması gerekir. Web sitelerinde amaç, kullanıcıların tek bakışta aradıkları bilgileri çabucak bulmalarını sağlamaktır. Bu ise tasarımın düzenli, tutarlı ve kendi içinde bir bütünlük arz etmesiyle mümkün olabilir.

Renk: Renk seçimi müşterinin isteklerine ve kullanım amacına göre değişir. Birbiriyle uyumlu renkler kullanılarak kişinin ya da markasının karakteri yansıtılabilir.

Grafik: Web tasarımı için grafikler,simge, logo veya fotoğraf olabilir. Kullanım rahatlığı açısından grafikler arasındaki mesafe iyi ayarlanmalı, sıkışık bir düzende olmamalıdır.Hızını etkilemeyecek şekilde, web sayfasının içeriğine uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

Font: Çeşitli yazı tiplerinin kullanılması, bir web sitesinin tasarım kalitesini arttırır. Birçok web tarayıcı sadece ''web-güvenli yazı tipleri'' olarak ifade edilen fontları okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir. Bundan mütevellit tasarımcının, yaygın olarak kabul gören bu grup içindeki fontlarla çalışması faydalı olacaktır.

İçerik: Kullanılan yazılı metnin faydalı ve güncel olması içerik için oldukçönemlidir.İçerik ve tasarım, sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte kullanılabilir . Okuyucuyu şaşırtmak ve aradıklarını onlara vermek oldukça önemlidir. Böylece kullanıcılar sitede daha uzun vakit geçireceklerdir. Kullanılan yazılı metnin içerikle alakalı anahtar kelimeler içermesi ve uygun uzunlukta olması da dikkat edilmesi gereken hususlardandır.