Neden Web Sayfası Yaptırmalıyım?

      Ticari işletmelerin günümüz dijital dünyasında rekabet edeceği argümanlar oldukça fazladır. Keşan'da ve Trakya bölgesinde bulunan firmalar ile yaptığımız görüşmelerde "Bana sosyal medya yeter", "ben sadece instagram kullanıyorum", "Keşanda Web Sitesine Kim Bakacak?", "Facebook'u artık kimse kullanmıyor", "Web sayfası ne işime yarayacak?" gibi sorular ve söylemlerle sık sık karşılaşıyoruz.

     Doğru bilinen bazı yanlışlar var ne yazık ki. Konuyu basitçe ele alacak olursak, web sayfası google müşteri kitlesine, Face-İnsta vb. ağlar ise sosyal medya kitlesine hitap etmektedir. İnternet aramalarına cevap verebilmek ve dijital dünyada bir dükkan açabilmek için web sayfası şarttır! Keşan'da da bu böyledir, Türkiye'nin hatta dünyanın neresine giderseniz gidin bu böyledir.'

     İnsanların her gün ortalama bir kaç saatini geçirdiği sosyal medya ve web sayfalarında, müşterileriniz sizi beklemekte. Bu konuyu çok iyi bilen sosyal ağlar, reklam hizmetlerini bu kişilerin önüne çıkan gönderiler ile vermektedir. Eskiden bir iş yerine sahip olmanın web sayfası ile bir bağı bulunmuyorken, şimdilerde Keşan'da web sayfası olmayan iş yerleri müşteri bulmakta oldukça zorlanıyor. 

     Bilinmelidir ki web sayfası yazılım teknolojisi içeren, katma değeri yüksek bir üründür. Bu nedenle web sayfası kaça yaparsın gibi sorular önemsizdir. Google aramalarında "web sayfası kaç para", "web sayfası ücretleri" olarak yanlış aramalar raporlanmaktadır. Önemli olan bir web sayfasının kaça yapıldığı değil, size ne kazandıracağıdır. 
Siz uyurken bile para kazandıran bir dükkanınız olabilecekken hala bu dünyaya adım atmadıysanız gelecek 10 yıl içerisinde işletmenizin daha iyi bir yere gelmesi söz konusu değildir. 

Dijital dünya ufku geniş insanlar için mükemmel bir büyüme alanıdır. Direk parayı düşünmek ise başarısızlığın yol haritasına bakmak demek. 
Gelin dijital dünyada yolunuza ışık tutalım. 

Ve unutmadan, Kahveler Bizden :)

Ergin ARSLAN